firma@petlach.cz

+420 251 552 025

Projekční práce: 2007-2016

Tato moderní pevnost nového sídla americké stanice Rádio Svobodná Evropa (RFE/RL) se nachází na Hagiboru v městské části Praha 10.

Vzhledem k bezpečnostním rizikům, zejména možnosti teroristického útoku, bylo několikrát navrženo přestěhovat sídlo Svobodné Evropy z budovy bývalého Federálního shromáždění v centru Prahy do jiného objektu. Řada navržených budov se však ukázala jako nevyhovující. Během roku 2008 proto byla postavena pro rozhlasovou stanici v Praze-Strašnicích na Hagiboru speciální budova s vysokým stupněm zabezpečení; provoz v nové budově a vysílání byl zahájen v lednu 2009.

Rádio Svobodná Evropa získalo od české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro televizní vysílání šířeného prostřednictvím družice. Jde o program nazvaný Current Time, zaměřený na zpravodajství, publicistiku, dokumenty a magazíny. Časový rozsah vysílání je stanoven na 24 hodin denně. Toto vysílání bylo zahájeno dne 7.2.2017 pro státy: Estonsko, Lotyšsko, Litva, Bělorusko, Ukrajina, Rusko, Moldávie, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán, Tádžikistán, Kyrgyzstán, Kazachstán, Uzbekistán, Turkmenistán, Německo, Španělsko a Izrael. Hlavním vysílacím jazykem je ruština.

Společnost Petlach TZB s.r.o. se podílela na zpracování studie dopadů zvýšení počtu kanceláří v 1. NP, 3. NP a 4. NP v části vzduchotechnika s ohledem na již instalované systémy HVAC.

Při zpracování této části projektu bylo použito  podkladů původní dokumentace vzduchotechniky „construction documents“, zpracované naší společností z 29.3.2007.

Následně byla zpracovaná projektová dokumentace na úpravy rozvodů VZT a RT v souvislosti s přemístěním rozhlasových studií a vybudování televizního studia TV 5.

V roce 2013 byla provedena technická pomoc.

V roce 2015-2016 proběhla úprava vzduchotechniky a vytápění v souvislosti doplnění rozhlasového studia.

Radio Free Europe Relocated to Hagibor (Portal of Prague). 302 Found [online]. Copyright © 2021 [cit.20.07.2021]. Dostupné z: https://www.praha.eu/jnp/en/life_in_prague/public_safety/radio_free_europe_relocated_to_hagibor.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *