firma@petlach.cz

+420 251 552 025

Projekční práce: 2018-2020

  • Druzba1
  • Druzba2

Obchodně-administrativní dům Družba na Václavském náměstí měl rozšířit obchodní síť v tehdejším Československu. Na rozdíl od Kotvy nebo Máje se v něm ale prodávalo to nejluxusnější zboží, čemuž odpovídalo i provedení interiéru a systémů techniky prostředí.

Objekt byl v době svého vzniku v 70. letech minulého století vybaven nejmodernějšími systémy TZB (vysokotlaká klimatizace s indukčními jednotkami, centrální zdroj tepla a chladu). Původní systémy techniky prostředí zůstaly funkční s drobnými servisními zásahy po více než 40 let. Vzhledem ke značné morální i technické zastaralosti všech původních systémů TZB, bylo rozhodnuto o celkové postupné modernizaci původních systémů TZB.

Projekční práce, které započaly studií proveditelnosti v roce 2018, měly stanovit filozofii řešení systémů techniky prostředí tak, aby vyhovovaly dnešním standardům z hlediska uživatelského i provozního a zároveň byly energeticky úsporné a respektovaly stávající stavební řešení objektu. Dále bylo účelem studie definovat realizovatelnost navržených řešení při minimálním omezení jednotlivých provozů polyfunkčního objektu a stanovení odhadů předpokládaných investičních nákladů.

Následně byla vyhotovena projektová dokumentace pro provedení stavby na modernizaci centrálních technologií v objektu SČMVD v Praze 1, Václavské náměstí č. 21 – výměna a rekonstrukce klimatizačních systémů. Tyto projekční práce byly ukončeny v roce 2020.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *