firma@petlach.cz

+420 251 552 025

Projektové práce: 1999

Realizace: 1999 - 2000

Projektované profese: Vzduchotechnika

Administrativni a hotelovy komplex Katerinska

Komplex budov pro administrativní, hotelové a částečně zdravotnické využití.
V komplexu má hlavní sídlo firma PRICE WATER HOUSE a dále se zda nacházejí hotely NOVOTEL a IBIS. Novostavba se nachází uprostřed pražské městské zástavby v blízkosti náměstí I.P.Pavlova.

Firma zpracovávala projekty vzduchotechniky pro výběr dodavatele i pro realizaci stavby, pro jednotlivé dodavatele. Administrativní plochy jsou plně klimatizovány (mezistropní FCU s anemostaty jako distribučními prvky). Centrální jednotky pro přívod i odvod vzduchu jsou umístěny jak v suterénu, tak i ve střešních strojovnách VZT.
Hotel je také klimatizován, avšak ze strany investora není požadavek na maximální komfort. Proto jsou použity 2 trubkové FCU (pro chlazení i vytápění), které jsou v části NOVOTEL. Nižší standard hotelu se projevuje i nižší intenzitou výměny vzduchu v jednotlivých pokojích (60m3h-1/1 pokoj). Vzduchotechnické jednotky pro hotelové pokoje jsou umístěny na střechách (střešních strojovnách VZT) jednotlivých částí hotelového komplexu, strojovny pro společenská a gastronomická centra jsou umístěny ve strojovně VZT v suterénu.
Veškerá teplotní úprava v jednotlivých prostorách je řešena pomocí FCU, neboť větrací vzduch je upravován na neutrální teplotu.

Comments are closed.